Wymarzony kurs stylizacji rzęs – co powinien zawierać?

Inne

Written by:

Dobre kursy kosmetyczne to nie tylko narzędzia, świetne kosmetyki i możliwość pracy z modelkami, ale kilka elementów, na które pozornie nie zwracamy uwagi. Zwykle bowiem koncentrujemy się na certyfikatach, jakości kursu i trenerach, a stylizacja rzęs kurs to coś znacznie więcej.

Poza teorią a przed praktyką

Kursy kosmetyczne charakteryzują się tym, że mając nieformalny charakter przygotowują kursantów do bardzo delikatnych zabiegów, wymagających cierpliwości i mnóstwo precyzji. Aby zachęcić do nauki takich elementów, potrzebna jest wyjątkowa atmosfera. Kursy odbywać się powinny w stosunkowo małych grupach tak, by prowadzący mógł skoncentrować się na każdym kursancie. Ważne, by atmosfera w takiej grupie była przyjazna, by ludzie poznali się jeszcze przed kursem, porozmawiali, wymienili doświadczeniami, ew. obawami.

Przyjazna atmosfera znaczy więcej niż ci się wydaje

Na stylizacja rzęs kurs nie powinno się przychodzić z obowiązku. To powinna być frajda, bo w pracy kosmetyczki jej podejście do zawodu jest ogromnie ważne. Bliskość z jaką mamy do czynienia między kosmetyczką a klientem, wyklucza niewyczuwanie emocji. Dzięki temu, że kosmetyczki kochają swój zawód, klienci wychodzą od nich zadowoleni. Takie miękkie kompetencje też powinny być elementem kursów kosmetycznych. To właśnie dzięki przyjemnej aparycji, która łączy się z profesjonalnym podejściem do wykonywanych zabiegów, kosmetyczki zjednują sobie kolejne klientki. Dlatego wybierając kurs zwróćmy uwagę na opinie poprzednich kursantek i szczegółowo przeanalizujmy plan szkolenia. Ważne, by było w nim miejsce nie tylko na twardą teorię, ale i bezpośredni kontakt z uczestnikami.