Jakie są rodzaje poliwęglanu?

Inne

Written by:

Na rynku istnieje wiele rodzajów poliwęglanu, który wykorzystywany jest w konstrukcjach budowlanych i dekoracyjnych różnego typu. Poliwęglan komorowy najczęściej wykorzystywany jest jako element wszelkiego rodzaju przeszkleń lub jako ściana szklarni ogrodowej. Poliwęglan na ogół ma to do siebie, że jest zdecydowanie bardziej wytrzymały od szkła, dlatego wykorzystanie go w budynkach użyteczności publicznej lub w obiektach sportowych ma swoje uzasadnienie.


Rodzaje płyt i paneli poliwęglanowych


Do użytku prywatnego dopuszczonych jest wiele rodzajów poliwęglanu, do których można zaliczyć panele faliste i trapezowe do pokryć dachowych, panele z poliwęglanu komorowego, płyty z litego poliwęglanu i wiele innych. Każdy z wykorzystywanych elementów poliwęglanowych jest lekki, wytrzymały i odporny na czynniki chemiczne oraz atmosferyczne, dzięki czemu można z nich wykonywać zadaszenia, ściany konstrukcji ogrodowych lub przeszklenia, które będą miały kontakt z podwórzem.


Poliwęglan komorowy i jego przewaga na innymi


Ten rodzaj materiału jest najbardziej wytrzymałą wersją poliwęglanu ze względu na jego konstrukcję. Podwójny panel wypełniony listwami poliwęglanowymi daje nawet do dwustu razy większą wytrzymałość niż w przypadku szkła mineralnego. To oczywista zaleta, którą warto wziąć pod uwagę, wybierając konkretne produkty do budowy naszych ścian, czy przeszkleń. Każdy element wykonany z poliwęglanu dopuści do pomieszczenia odpowiednią ilość światła oraz zabezpieczy ją przed wpływem wahającej się temperatury z zewnątrz. Dobrze jest w tej kwestii poradzić się specjalistów, którzy pracują z tym materiałem na co dzień.