Jakie jest pochodzenie herbaty sencha?

Bez kategorii

Written by:

Sencha to rodzaj zielonej herbaty bardzo popularnej i pochodzącej z Japonii. Ma bardziej wyrazisty smak od napojów chińskich z tego samego rodzaju. Zielona herbata sencha jest najbardziej znanym gatunkiem naparu japońskiego, liście po zebraniu są podgrzewane parą wodną w celu zatrzymania utleniania. Dzięki temu napar posiada świeży smak.

Czym charakteryzuje się herbata sencha?

 Plantacje krzewów herbacianych w Japonii uprawiane są na podłożu wulkanicznym, który ma wpływ na ich wzrost i smak herbaty. Najwyższą jakość osiągana jest ze zbiorów ręcznych. Pozyskane w ten sposób liście są bardzo delikatne i napar z nich będzie najbardziej wartościowy. Sencha zbierana jest z plantacji niezacienionych rosnących w łagodnym morskim klimacie. Pozyskiwana jest z różnych zbiorów, ale najlepszą jakość otrzymuje się ze zbiorów najwcześniejszych. Listki zwijane wzdłuż w trakcie przetwarzania nadają jej charakterystyczny wygląd przypominający igiełki w żywym zielonym kolorze. Po zaparzeniu ma jasnożółty kolor i doskonałe proporcje słodyczy i goryczy w smaku. Bardzo popularna i smaczna cieszy się uznaniem wśród smakoszy.

Jakie właściwości posiada sencha?

Herbata sencha wpływa znakomicie na układ trawienny, w związku z tym polecana jest do picia po posiłkach. Posiada również dużą wartość odżywczą i oryginalny smak. Dzięki goryczce, która zapobiega wzrostowi cukru, polecana jest diabetykom, zawarte w niej polifenole opóźniają proces starzenia się a katechiny i taniny mają silne działanie przeciwutleniające pomocne w profilaktyce rozwoju raka. Badania naukowe potwierdziły właściwości odchudzające naparu z sencha. Polifenole obecne w zielonej herbacie przyspieszają zamianę tłuszczu na energię, co daje systematyczną utratę wagi. W swoim składzie ma również wapń, fluor, żelazo, potas, sód, cynk i olejki eteryczne. Wysokiej jakości sencha posiada szczególnie dużo witaminy C, która sprawia, że pije się napar z ogromną przyjemnością. Dzięki właściwościom, jakie posiada wypicie jej, będzie naszym dodatkowym zdrowym wyborem.

Koniecznie odwiedź stronę: https://moyamatcha.com/