Jak skorygować problem opadających powiek?

Inne

Written by:

Zdecydowanie pierwszym krokiem jest udanie się do specjalisty, który oceni nasze predyspozycje i wskazania do wykonania zabiegu. Dobrze jest zastanowić się, czy nasz problem faktycznie wymaga ingerencji skalpela. Oczywiście wykonanie zabiegu jest skuteczne i nie trzeba go powtarzać, jednakże korekcja powiek górnych to również trwała zmiana w naszej twarzy.


Jak wygląda zabieg korekcji?


Po ustaleniu możliwości wykonania zabiegu w Lineacorporis należy się do niego przygotować według wszelkich zaleceń wskazanych przez lekarza. W niektórych przypadkach może się okazać, że konieczna będzie wizyta u okulisty, ale nie jest to procedura standardowa. Trzeba się przygotować na szereg rutynowych badań laboratoryjnych. Sam zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry, który powoduje nieestetyczne i czasami uciążliwe opadanie powieki lub powiek. Korekcja napina skórę, powodując znaczne polepszenie wyglądu i automatyczną poprawę samopoczucia pacjentki lub pacjenta.


Oczy po operacji


Zaraz po zabiegu można spodziewać się dolegliwości bólowych, które jednak nie powinny potrwać dłużej niż dobę. Mogą być one kontrolowane poprzez leki zalecone przez chirurga lub takie, które są dostępne powszechnie. Ewentualne obrzęki i zasinienia powinny zniknąć do dwóch tygodni, a pacjenci pełny efekt zabiegu będą mogli oglądać właśnie po ich ustąpieniu. U niektórych osób może być wymagane stosowanie kropel nawilżających, ponieważ znaczne wysuszenie oczu podczas operacji może doprowadzić do czasowego zaczerwienienia oraz świądu spojówek, które jednak da się swobodnie kontrolować. Zabieg nie powoduje komplikacji.