Jak dopasować menu na urodziny kilkulatka?

Bez kategorii

Written by:

Impreza urodzinowa dla kilkuletnich dzieci to nie lada przedsięwzięcie. Trzeba pomyśleć o dobrej zabawie, konkursach, muzyce, ale też odpowiednio dopasowanym do gustów dzieci menu. Dzisiaj wielu rodziców stosuje u swoich pociech specjalne diety eliminacyjne, co przysparza dodatkowych trudności organizatorom przyjęcia. Planując imprezy urodzinowe dla dzieci warto wcześniej dowiadywać się od ich rodziców, czy mają jakieś specjalne wymagania dietetyczne lub też nie mogą spożywać pewnych produktów. Wówczas rozwiązaniem może być na przykład bezglutenowy tort.

Tematyczne przekąski na dziecięce przyjęcie

Większość przyjęć urodzinowych odbywa się pod hasłem ulubionych bohaterów bajek i książek. Dobrym rozwiązaniem jest więc dopasowanie przekąsek do stylu imprezy. Można kupić ciasteczka lub chrupki w kształcie psich przekąsek, jeśli motywem jest Psi Patrol lub w kształcie muszelek, jeżeli dzieci będą udawać piracki statek. Ważne, aby większość przekąsek stanowiły świeże owoce i warzywa, które można podawać w apetyczny sposób, przygotowując koreczki, czy sałatkę. Najeść muszą się dzieci, które uwielbiają mięso i te, które jeść go nie mogą. Niezwykle istotne jest, aby zadbać o maksimum higieny podczas przygotowywania takich posiłków, aby uniknąć jakichkolwiek problemów.

Torty na imprezy urodzinowe dla dzieci Niejedna mama podejmuje się samodzielnego pieczenia i dekorowania tortu. Nie zawsze jednak mamy takie umiejętności i tyle czasu, aby bawić się z przygotowanie idealnego tortu dla malucha. Wszystkie cukiernie oferują możliwość zamówienia jednego z wielu pięknych modeli tortów dziecięcych, które można też modyfikować. Dzieciom poleca się raczej lekkie torty oparte na biszkopcie oraz owocach. Im mniej tłustych i ciężkich kremów nabiałowych, tym lepiej, ponieważ te szybko się psują pod wpływem ciepła, a wielu dzieciom po prostu nie służą najlepiej. Coraz więcej rodziców stara się dbać o zdrowe menu dla swoich pociech i zależy im na tym, aby również na takich przyjęciach dzieci zdrowo i wartościowo się odżywiały.

Sprawdź na: https://incaplay.pl/