Dlaczego naturalne kosmetyki mają krótki termin przydatności do użycia?

Inne

Written by:

Kosmetyki o naturalnym składzie stają się coraz bardziej popularne. Już nie tylko osoby cierpiące na skórne alergie decydują się na ich zakup. Przede wszystkim wynika to z tego, że kosmetyki naturalne są najbezpieczniejsze dla zdrowia naszej skóry i całego organizmu. W ich składzie nie ma żadnej chemii, a jedynie ekstrakty pochodzenia roślinnego. Takie substancje wspaniale odżywiają i pobudzają skórę do jej naturalnych procesów, wynikających z fizjologii. Działanie bywa więc tak samo silne lub nawet mocniejsze, niż w przypadku kosmetyków tradycyjnych, a można być pewnym bezpieczeństwa swojej skóry. należy pamiętać o tym, że kosmetyki przenikają przez barierę skóry do krwiobiegu.

Korzyści z legalnego bukmachera

Kosmetyki naturalne – pozbawione parabenów, czyli konserwantów

Wiele mówi się obecnie o szkodliwości chemicznych konserwantów, zawartych nie tylko w produktach spożywczych, ale również w popularnych kosmetykach. Te naturalne nie są konserwowane, stąd krótki termin przydatności do użycia. Najczęściej od momentu otwarcia jest to maksymalnie kilka miesięcy – https://www.orientana.pl/kosmetyki-naturalne/jakie-sa-skladniki-polskich-kosmetykow-naturalnych/. Poza parabenami, w takich kosmetykach nie znajdziemy również:

  • silikonów,
  • sls-ów,
  • substancji pochodzenia zwierzęcego.

Zalety korzystania z naturalnych kosmetyków

Każdy, komu zależy na ekologii i chce używać produktów najzdrowszych i najpewniejszych, powinien zdecydować się na zmianę swoich kosmetyków na nowe, całkowicie naturalne. Z takich kosmetyków z powodzeniem może korzystać cała rodzina i cieszyć się z ich efektów.