A może czegoś brakuje Twojemu ogrodowi?

Inne

Written by:

Kostka brukowa znana jest, jeszcze z czasów starożytnych. Wszystkie drogi układane były z polnych kamieni w tzw. kocie łby. Jeszcze dziś możemy je znaleźć, udając się do jakiejś małej wioski na odludziu. Jednak już coraz trudniej jest o fachowców w jej układaniu i coraz częściej zastępowana jest ona nowoczesną kostką z betonu. Która ułożona w odpowiedni sposób potrafi cieszyć oko.

Dopasuj bruk do swojego stylu

Obecnie na rynku, kostka brukowa występuje chyba w każdej możliwej formie. Możemy wybrać jej kolor, kształt i wielkość, a także fakturę, które spełnią nasze wymagania i potrzeby. Już na dobre wyparła płyty chodnikowe. A to dlatego, że jest znacznie trwalsza, odporna na mrozy i łatwa w utrzymaniu. Układając kostkę możemy tworzyć z niej wszelkiego rodzaju kompozycje, które wzbogacą nasz ogród, dodając walorów estetycznych.

Dla każdego coś dobrego

W ogrodach na styl prowansalski, z dużą ilością lawendy, ziół, kolorowych polnych kwiatów, pasować będą wyglądać alejki wykonane z kostki w kolorze piaskowym, o nieregularnych kształtach, która pięknie odbija światło.
Z kolei, w przypadku domów wykończonych jasną elewacją, odcieniach bieli, niebieskiego, ogrodach z dużą ilością zieleni, gęstych krzewów, wysokich drzew, sprawdzi się kostka brukowa o charakterze surowego kamienia. Nada ogrodowi tajemniczości i wprowadzi w bajkowy klimat.
Dopełnieniem nowoczesnych posesji, z prostymi minimalistycznymi ogrodami będą płyty brukowe, o prostych systematycznych kształtach. Kolory szarości, czerni dodadzą elegancji.